9 dni
Czas
7/10
Kondycja
do 12 osób
Grupa
Napięty
Program
Azja
Kontynent

„Made in Taiwan” – zastanawiałeś się co takiego wytwarzają jeszcze Tajwańczycy? Odkryj z nami zieloną wyspę pełną zdumiewającej przyrody, kolorowych świątyń i obłędnego jedzenia.
To idealna destynacja dla osób, które od wywczasu potrzebują czegoś więcej niż tylko leżenia na plaży. W trakcie naszej wycieczki zabierzemy Cię do jednego z najwyższych budynków Świata, wdrapiemy się na najpiękniejszy wąwóz w Taroko, objedziemy malownicze jezioro Sun Moon Lake, pokażemy sztukę nowoczesną w Kaohsiung i spróbujemy lokalnych rarytasów, a Tajwan słynie z pysznego i bardzo różnorodnego street fooda. Pokażemy Ci sprawdzone miejsca na piękne zdjęcia, które zachwycą każdego.

KOD WYJAZDU – DATA CNW19001 – 2.11 – 10.11.2019
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Lotnisko Tajpej (TPE)
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Lotnisko Tajpej (TPE)
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transport na miejscu
Bilety wstępu do Świątyń i parków Ubezpieczenie
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Opiekę przewodnika
Śniadania i powitalny posiłek Ćwiczenia z fotografii i obróbki w Lightroom
Warsztaty z prowadzenia Instagrama
CENA NIE ZAWIERA
Biletu lotniczego (ok. 2000zł)
Biletów na dodatkowe atrakcje
Obiadów i kolacji

Dodatkowe informacje

TriptailorCZAS NA WYWCZAS
KrajTajwan
Rok2019
MiesiącListopad
0

Dzień 0


Dzień przed wyprawą wsiadamy do samolotów, które zabiorą nas do Taipei.

1

Dzień 1


Lądujemy w Taipei ok 12:00. Po zakwaterowaniu i szybkim prysznicu, idziemy w miasto, by godnie rozpocząć wywczas i przywitać się z Tajwanem. Zaczniemy od zakupu prawdziwej Bubble Tea, który wywodzi się właśnie stąd. Następnie udamy się do Elephant Mountain, z którego można podziwiać panoramę Tajpej. W trakcie dnia zobaczymy m.in. Grobowiec Czang Kaj-szeka i jeden z najładniejszy parków miejskich, dzień zakończymy w prawdziwie gwarnym i smacznym azjatyckim stylu – na nocnym markecie!
2

Dzień 2


Rano poznajmy naszych kierowców i pakujemy się do vanów, ruszamy w kierunku słynnego wąwozu Taroko, gdzie ekipa Czas na Wywczas straciła drona (idziemy go odszukać – żart). Jest to jeden z najpiękniejszych wąwozów Świata. W trakcie dnia będziemy mieli okazję zrobić dosyć prosty i przyjemny trekking wąwozem Taroko. Dzień kończymy w miejscowości w okolicy Hehuanshan. Na wieczór zaplanowana jest integracja przy planszówkach.
3

Dzień 3


Kolejny dzień z pięknymi widokami, tym razem zamiast wąwozów, góry i możliwość podziwiania najwyższego szczytu na Tajwanie, będziemy mieli okazję na górski trekking. Dzień przywitamy wspólnie z owcami. Jeśli nigdy wcześniej nie widzieliście herbaciany pól to gwarantujemy, że to będzie ten dzień, w którym zakochacie się w tym widoku. Nocujemy w jednym z najlepiej ocenianych hosteli w całym Tajwanie, w okolicach Sun Moon Lake.
4

Dzień 4


Chętnych zapraszamy na poranną wycieczkę na paddle, z której będzie możliwość podziwiania wschodu Słońca nad Sun Moon Lake. W drugiej części dnia objedziemy dookoła największe tajwańskie jezioro. Będzie to dzień, w którym połączymy podziwianie przyrody z bardzo precyzyjnie stworzonymi buddyjskimi świątyniami.
5

Dzień 5


Dzień 5 spędzimy w lesie, Alishan, który przez 2/3 roku pokryty jest mgłą i jest chyba jednym z najbardziej charakterystycznych lasów w całej Azji. W ciągu dnia dotrzemy do Świątyni położonej w środku lasu i zobaczymy ponad 3.000-letnie drzewo. Na noc jedziemy do naszego ulubionego tajwańskiego miasta Kaohsiung. Na wieczór zaplanowaliśmy night market i jedną z najładniejszych stacji metra na Święcie.
6

Dzień 6


Dzień zaczynamy od Świątyni, w której zobaczycie 1000 figurek Buddy i jeden z największych posągów Buddy na Świecie. Każdy będzie mógł wylosować życzenia od Buddy. Druga część dnia to jedne z najciekawszych architektonicznie Świątyń na Świecie, wejdziemy do środka Tygrysa i Smoka. Dzień zakończymy na podziwianiu zachodu słońca w porcie w Kaohsiung
7

Dzień 7


Dzień instagrama i cudownych zdjęć, zaczynamy od najbardziej artystycznej dzielnicy w Kaohsiung, chętni mogą zacząć dzień od plażowania, w okolicy południa zapraszamy na rejs statkiem do portu w Cijin, na wyspie zwiedzimy największe atrakcje wyspy czyli tunel i artystyczną plaże, dzień zakończymy podziwiając zachód słońca z bubble tea w ręku.
8

Dzień 8


Pierwsza część dnia to plażowanie i regenerowanie sił po intensywnych kilku dniach, popołudniu wsiadamy w busy / pociąg i udajemy się do Tajpei, dla chętnych opcja wycieczki na Night-Market, a tajwańskie rarytaski nigdy się nie nudzą 😉
9

Dzień 9


Dzień zaczynamy od drugiego w śniadania w Starbucks w Taipei 101 (to brzmi dziwnie, ale zaufajcie 😉 ), po śniadaniu czas wolny na zakupy, popołudniu ruszamy na lotnisko, wsiadamy do samolotu. Wylot o 18:45. Wszystko co dobre kiedyś się kończy 
10

Dzień 10

Przylot do Warszawy i smutne pożegnanie.

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz tutaj.

WYŻYWIENIE
W cenie wyjazdu są wliczone śniadania z kawą i herbatą. Obiady i kolacje będziemy jeść razem w rekomendowanych miejscach przez naszych lokalnych przewodników. Przygotuj się na jedną z najlepszych kuchni świata. Po drodze będziemy kupować lokalne owoce i warzywa.

OPIEKA

  • Artur i Ania Kozińscy z bloga czasnawywczas.pl

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • Na Tajwanie pogoda jest bardzo zmienna, dlatego warto być przygotowanym na wysokie temperatury, jak również na deszcz.
  • Nie ma kultury zostawiania napiwków.
  • Zabierz ze sobą krem z wysokim filtrem UV oraz spray na tropikalne komary typu Muga
  • Tajwańczycy są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów i chcą im bardzo pomagać. Tajwan należy do jednych z najbardziej bezpiecznych krajów na Świecie.

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Dla osób lubiących aktywny tryb zwiedzania i miłośników dzikiej przyrody. Zgodnie z naszym mottem „Nie spać, Zwiedzać!” zaciągniemy Cię w cudowne i sprawdzone miejsca Tajwanu. Wyjazd jest dla osób otwartych, lubiących przygodę i poznawanie nowych ludzi. W trakcie wywczasu będziemy się integrować%% 🙂 Wiek nie ma znaczenia, jeśli znudziło Cię leżenie na plaży i chcesz przeżyć przygodę, koniecznie dołącz do naszej ekipy.

Recenzje wyjazdu

Ten wyjazd nie ma jeszcze opinii.

Zostaw opinię

Ocena