10 dni
Czas
7/10
Kondycja
do 12 osób
Grupa
Napięty
Program
Afryka
Kontynent

Kenia jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć swoją przygodę z Afryką. Tutaj znajdziesz wszystko: safari, piękną przyrodę w postaci parków narodowych o różnym krajobrazie, gdzie podczas bezkrwawych łowów aparatem fotograficznym ustrzelisz wielką piątkę (lwa, słonia, nosorożca, bawoła oraz lamparta a także wiele innych zwierząt- sprawdź jakie!), to okazja zobaczenia najwspanialszego teatru w świecie zwierząt, czyli migracji setek tysięcy zwierząt przez rzekę Mara. Będziesz spać na glampingach na sawannie, spotkasz najsłynniejszy lud kontynentu, Masajów, u którego spędzisz noc w ich tradycyjnej chacie i żyjąc przez chwilę tak jak oni, wypoczniesz na plaży z białym piaskiem pijąc wodę kokosową z właśnie co zerwanego kokosa. Brzmi bajkowo? BO TO BĘDZIE BAJKA!

KOD WYJAZDU – DATA SWP20001 – 26.07 – 06.08.2020
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Lotnisko Jomo Kenyatta Nairobi
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Lotnisko Moi Mombasa
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transfer na miejscu
Warsztaty fotograficzne Częściowo wyżywienie
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Opiekę przewodnika
Ubezpieczenie Bilety wstępu
Opieka przewodnika Wizę
Prezentacje podróżnicze
CENA NIE ZAWIERA
Biletu lotniczego do i z Kenii Biletów na fakultatywne atrakcje (ok. 550USD)
Napojów do posiłków Bilet wewnętrzny z Mombasy do Nairobi
Obyczajowych napiwków dla kierowców oraz tragarzy 40 USD

Dodatkowe informacje

TriptailorSZPILKI W PLECAKU
KrajKenia
Rok2020
MiesiącLipiec, Sierpień
0

Dzień 0

Dzień przed wyprawą wsiadamy do samolotów, które zabiorą nas do Nairobi.

1

Dzień 1

O świcie powinniśmy wylądować w Nairobi. Zaraz po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Postój na zboczach Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Przyjazd do logdy na obiad. Popołudniu pierwsze safari. Ten PN of kilku lat jest uważany za najpiękniejszy na świecie przez Towarzystwo National Geographic. Kolacja i nocleg w lodgy w formie w pełni wyposażonego namiotu (glamping).
2

Dzień 2

Wczesnym rankiem wyjazd do najbardziej znanego na świecie Parku Narodowego Masai Mara. Podziwianie zmieniających się krajobrazów z górskiego równikowego po bezkres sawanny z pojedynczymi akacjami parasolowatymi i ostrokrzewami (Mara to znaczy centki). Przyjazd do logdy w okolicach obiadu. Po posiłku safari. Kolacja i nocleg.
3

Dzień 3

Jeśli będziecie zainteresowani możecie skorzystać z lotu balonem o wschodzie słońca. To jedno z najwspanialszych przeżyć w życiu! Zobaczycie moment wzniesienia balonu. Lot trwa ok 45 min. To jest czas wielkiej migracji (wpisanego do UNESCO!) czyli wędrówki antylop gnu, zebr, gazel pomiędzy Kenią a Tanzanią (wtedy wszystkie powinny być po stronie kenijskiej). Zwierzęta chodzą długimi wstęgami jeden za drugą. jest ich tak dużo, że gdy przy wyłączeniu palnika słychać tupot tysięcy kopyt. Po locie uroczyste bufetowe śniadanie na sawannie, czasem nawet miedzy zwierzętami, rozpoczynające się lampką szampana (koszt ok 450$ z wcześniejszą rezerwacją miejsca). O tym jak wygląda lot balonem w szczegółach przeczytasz na blogu – baloon safari!
A JEŚLI NIE TO:
Po śniadaniu w lodgy wyjazd na całodzienne safari. Poszukiwanie lwów, których podobno tutaj jest najwięcej. Spróbujemy dotrzeć do rzeki Mara. Może zobaczymy przedostające się na drugą stronę antylopy gnu i czekające na ucztę krokodyle (przeczytaj o wielkiej migracji na blogu). Obiad w plenerze w formie pikniku. Dalsze safari. Kolacja i nocleg w lodgy.
4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Safari do południa. Oprócz tego dnia zobaczymy się z chyba najbardziej znanym i wojowniczym ludem nie tylko Kenii ale i Afryki: Masajami! Spróbujemy uczestniczyć w ich życiu i poznać z bliska ich kulturę. Odbędą się warsztaty rękodzielnicze oraz… survivalowe! Nocleg w wiosce (zapewniony obiad i kolacja). Przeczytaj, jak to wyglądało ostatnim razem!
5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wyjazd nad Jezioro Naivasha. Wizyta w domu Adamsonów – twórców pierwszych miejsc, gdzie przygotowywano kotowatych w warunkach domowych do powrotu do natury. Ponadto Joy Adamson napisała kilka bardzo znanych ksiązek, m.in. Elza z afrykańskiego buszu. Kolacja w logdy. Po południu wodne safari na jeziorze Naivasha w poszukiwaniu ptaków, hipopotamów. Dopłyniemy na krótki spacer na krater wulkanu będący teraz wyspą Crescent: tutaj kręcono fragmenty filmu “Pożegnanie z Afryką”. Nocleg w lodgy.
6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w stronę PN Amboseli. W Nairobi zatrzymujemy się z wizytą w domu Karen Blixen, autorki książki “Pożegnanie z Afryką”. Obiad zjemy w ogrodzie jej byłej posiadłości. Przed wieczorem dojedziemy do Amboseli. Nocleg i kolacja w glampingu.
7

Dzień 7

Po śniadaniu safari. Park znany jest między innymi z “czerwonych słoni”. Zwierzęta te chłodzą się kąpielami w czerwonym piasku i skąd ten kolor ich ciała. Jeśli będziemy mieć szczęście, czyste niebo pozwoli nam zobaczyć najwyższy szczyt Afryki – Kilimanjaro – znajdujące się w sąsiedniej Tanzanii. Po obiedzie ruszymy do mniej znanego, szalenie urokliwego Taita Hills. Aby tam dotrzeć przekroczymy granice Tsavo. Oba obszary to typowa sawanna, gdzie rośnie niewiele drzew. Nocleg w Lodgy.
8

Dzień 8

Po śniadaniu w okolicach Taita Hills. Skromne warunki otoczenia nie odstraszają zwierząt. Największe ich skupiska znajdują się przy wodopojach, które będą dla nas azymutami. Przejazd do Mombasy na zasłużony odpoczynek.
9

Dzień 9

Leżing, plażing, kokosing w basening:) po afrykańskim masażu na wertepach czas na prawdziwy odpoczynek.
Ci, co nudy nie znoszą mogą pojechać fakultatywnie na koralową wyspę Wasini na snorkling. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy delfiny a może nawet wieloryby i wielkie żółwie morskie. w południe czeka nas uczta w lagoonie z najlepszymi na świecie gotowanymi krabami (wg mnie i znanych mi osób, które próbowały te danie!). To może być cały dzień pełen atrakcji.
10

Dzień 10

Śniadanie. Po Południu jedziemy na lotnisko do Mambasy. Nocny lot z Nairobi do Polski.
11

Dzień 11

Lądujemy w Polsce.

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz tutaj.

WYŻYWIENIE
Podczas safari jemy w restauracjach przy naszych obiektach noclegowych. Wynika to z faktu, że są zlokalizowane na terenie parków narodowych oraz rezerwatów, gdzie nie ma osad ludzkich oraz posiłków przygotowywanych w bezpiecznych warunkach. W wiosce Masajów zajmiemy się kozą a inne posiłki zostaną nam dostarczone z bezpiecznego źródła. Odpoczywając na wybrzeżu w pakiecie będzie serwowane śniadanie oraz kolacja. Napoje nie są wliczone w ofertę.

OPIEKA

  • Ewa Chojnowska-Lesiak – autorka bloga „Szpilki w plecaku” i licencjonowany pilot oraz przewodnik.

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • W Kenii istnieje obyczaj dawania napiwków. Warto zabezpieczyć się w dodatkową kwotę na drobne, spontaniczne usługi.
  • W większości obiektów noclegowych jest dostępny internet, jednak jego szybkość jest nieporównywalnie wolniejsza od znanej w Polsce.
  • Generalnie panuje komfort termiczny temperatury na przełomie lipca i sierpnia to średnio 15-28 st.C. Będziemy obracać się w strefie równikowej. Oznacza to, że możemy spodziewać się doszczy (ale nie na tyle dużych aby uniemożliwiły safari).
  • Zachęcam, aby przed wyjazdem udać się do lekarza medycyny podróżnej, aby uzupełnić ewentualne szczepienia oraz poprosić o stosowną ochronę przeciwmalaryczną.

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Kenia jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć przygodę podróżowania po Afryce. Większość podróży to przejazdy pomiędzy parkami i rezerwatami oraz oczywiście poszukiwania dzikich zwierząt. Drogi są różnej jakości, trzeba się liczyć z tzw. „african massage”. Wyjazd jest skierowany przede wszystkim dla miłośników przyrody ale i przygody! Dzień w wiosce Masajów pozwoli nam jak najbliżej doświadczyć ich codzienności. Chaty Masajskie wykonane z naturalnych surowców to standard bardzo prymitywny (nie ma bieżącej wody, we własnych śpiworach śpimy na macie z gałązek i krowiej bądź koziej skórze), ale niesamowite wrażenia pozostaną do końca życia. Po napiętym programie w ciągu dnia noclegi przewidziałam w bardzo komfortowych logdach i glamingach a na wybrzeżu w ośrodku nad Oceanem Indyjskim.

Recenzje wyjazdu

Ten wyjazd nie ma jeszcze opinii.

Zostaw opinię

Ocena