10 dni
Czas
7/10
Kondycja
do 12 osób
Grupa
Spokojny
Program
Azja
Kontynent

Mamy dla Ciebie coś ekstra! Niezapomnianą wyprawę pełną smaków, przygód i cudownych chwil wytchnienia! Pokażemy Ci magnetyczny Bangkok – który nigdy nie śpi i leniwą wyspę Koh Mak – na której czas odmierzają wschody i zachody słońca. Zabierzemy Cię też w duchową podróż w głąb siebie, a dzięki praktyce jogi i medytacji oraz nauce oddechu i wiedzy z zakresu Ayurvedy, poczujesz spokój ducha i odnajdziesz siłę, która w Tobie drzemie. Ten wyjazd sprawi, że będziesz się uśmiechać od wnętrza i poczujesz miętę do magicznej, kolorowej i smacznej Tajlandii. Stawiamy na to świeżego mango szejka!

KOD WYJAZDU – DATA FCY20001 – 25.02-05.03.2020
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Bangkok
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Bangkok
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transfery na miejscu
Codzienne zajęcia z jogi i medytacji Ćwiczenia oddechowe i warsztaty z zakresu Ayurvedy
Bilety wstępu do Świątyń i parków Ubezpieczenie
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Opiekę przewodnika
Zwiedzanie i Kurs gotowania w Bangkoku Zwiedzanie i Kurs gotowania na wyspie Koh Mak
Całodniową wycieczkę i snorkeling na wyspie Koh Kood Masaż tajski (60 minut)
Prezent powitalny od FOODKRYWCY & friends Śniadania
CENA NIE ZAWIERA
Dojazdu na miejsce rozpoczęcia i zakończenia imprezy
Biletów na dodatkowe atrakcje
Obiadów i kolacji

Dodatkowe informacje

TriptailorFOODKRYWCY, JUSTDELICIOUSX
KrajTajlandia
Rok2020
MiesiącLuty, Marzec
1

Dzień 1

Przed południem spotkamy się na lotnisku w Bangkoku i ruszymy do szalonego Chinatown, które będzie naszym domem! Poznamy jego kolorowe uliczki, a potem wyruszymy w rejs po rzece Menam i odwiedzimy znane i ważne świątynie tajlandzkiej stolicy. Na zakończenie dnia zjemy pyszną, streetfoodową kolację. Mmm!
2

Dzień 2

Po porannych zajęciach z jogi i lekkim śniadaniu wyruszmy na tajską lekcję gotowania, którą zaczniemy… zakupami na lokalnym targu! Poznacie tu tajemnice tajskich ziół, przypraw i obłędnych smaków. Gdy przygotujemy i zjemy swój obiad, wybierzemy się na wycieczkę do oazy spokoju w sercu Bangkoku, czyli Parku Lumpini. Odetchniemy od zgiełku miasta i wrócimy do Chinatown, gdzie będzie czekać na nas prawdziwie chińska kolacja w stylu dim sum. Niesłychana pieczona kaczka też się tu znajdzie!
3

Dzień 3

Zaczniemy wcześnie rano, bo czeka nas przeprawa na rajskie Południe! Po południu, gdy dotrzemy na naszą ukochaną tajlandzką wyspę, będziecie mieli chwilę dla siebie, po której spotkamy się… podczas JOGI NA PLAŻY. Pokochacie to!
4-9

Dzień 4-9

Kolejne dni spędzimy w najprawdziwszym RAJU. Będzie leżeć na ciepłym piasku, taplać się w morzu i bujać w hamaku. Codziennie czekają Was starannie zaplanowane i przygotowane zajęcia z jogi, medytacji, ćwiczenia oddechowe i warsztaty w zakresie Ayurvedy. Zabierzemy Was też na kolejną lekcję gotowania, na wypad po ukrytych zatoczkach wyspy i na całodniową wycieczkę na okoliczne wyspy i snorkeling.
10

Dzień 10

Bardzo wczesnym śniadaniem pożegnamy się rajskimi tropikami i wrócimy do Bangkoku, gdzie wieczorem wsiądziecie w samolot do domu. W Polsce wylądujecie następnego dnia. To był cudowny urlop!

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz tajlandia.

WYŻYWIENIE
W cenie wyjazdu zawarte są śniadania (9) oraz obiady (2) przygotowane własnoręcznie podczas dwóch lekcji gotowania. Poza tym posiłki jadamy zwykle razem: każdy zamawia z karty to, na co ma ochotę i płaci za siebie przy podziale rachunku. Jedzenie – zwłaszcza uliczne – jest w Tajlandii bardzo tanie i sycący posiłek można mieć już za 10-15 zł. Ceny na wyspach są trochę wyższe i na posiłek należy założyć ok 15-20 zł.

OPIEKA

  • Justyna Połeć z JUSTDELICIOUSX – Miłośniczka dobrego jedzenia i nauczyciel jogi, prowadzi zajęcia w Polsce i innych krajach. Kocha dzielić się autorskimi przepisami na zdrowe posiłki, bo wierzy, że kondycja organizmu jest połączona ze stanem umysłu. Napisała dwie książki o zdrowym (i pysznym!) odżywianiu, pisze teksty do magazynów i gości w programach telewizyjnych i radiowych. Na swoim kanale YT pokazuje, że joga, podróże i zdrowe jedzenie to klucz do dobrego życia.
  • Filip Turowski z FOODKRYWCY – Psycholog, podróżnik, niespokojny duch, który rzucił pracę i wyruszył z plecakiem w roczną podróż dookoła świata. Jadł tarantule, pił kawę z żarzącym się węglem i na dwa dni został buddyjskim mnichem. Smakami z podróży dzieli się podczas warsztatów kulinarnych i spotkań podróżniczych. Bo nic nie daje więcej frajdy, niż smakowanie świata!

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • Tajlandia to kraj buddyjski: otwarty, pogodny i tolerancyjny.
  • W świątyniach należy okazywać szacunek modlącym się wiernym i posągom/wizerunkom buddy – nie należy wskazywać na nie palcem, należy mieć zakryte kolana i ramiona.
  • Kantory (najwygodniej zabrać USD lub EUR) oraz bankomaty (za opłatę obowiązuje prowizja ok. 30 zł + ew. opłaty narzucane przez Wasz bank) są łatwo dostępne (z wyjątkiem wyspy Koh Mak, gdzie nie ma bankomatu).
  • Klimat jest ciepły i wilgotny, zalecane są więc lekkie i przewiewne ubrania.
  • Lekcje gotowania nie wymagają doświadczenia/wiedzy
  • Nie zaleca się wyjazdu dla kobiet w ciąży, gdyż nie będą mogły brać udziału we wszystkich zajęciach. Przeciwwskazaniem do ćwiczenia jogi są też choroby serca lub inne dolegliwości, które wymagają niskiej aktywności fizycznej. W razie jakichkolwiek kontuzji należy zgłosić to nauczycielowi przed rozpoczęciem zajęć.

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Dla każdego kto chce poznać Daleki Wschód i posmakować Orientu. Dla smakoszy, dla ciekawych świata, dla każdego, kto chce się oderwać od codzienności i poczuć magię buddyzmu. Dla fanów tropików, morza i ciepłego piasku. Dla osób, które chcą poczuć się wolne. Dla tych, którzy już praktykują, jak również tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z jogą! Wiek nie ma znaczenia (musisz natomiast być pełnoletni): ważny jest otwarty umysł, uśmiech na twarzy i gotowość na reset głowy i organizmu!

Recenzje wyjazdu

Ten wyjazd nie ma jeszcze opinii.

Zostaw opinię

Ocena