14 dni
Czas
7/10
Kondycja
do 10 osób
Grupa
Bogaty
Program
Azja
Kontynent

Japonia jest wyjątkowo poukładanym krajem. Znajdziemy tam masę świątyń, piękną przyrodę i niesamowicie zatłoczone miasta. Spędzimy noc w Buddyjskiej Świątyni, spróbujemy Sake i najsłynniejszej wołowiny Kobe w kilku odmianach. To absolutnie wyjątkowy kraj do zwiedzania i fotografowania. Ludzie w Japonii są bardzo uprzejmi, wszędzie jest ciasno ale czyściutko, a jeśli lubisz sushi to nigdzie nie zjesz lepszego! Plan naszego wyjazdu jest bardzo bogaty ale jeśli w jakimś miejscu poczujesz zmęczenie i zdecydujesz, że chcesz sobie odpocząć, to nie będzie z tym problemu. Fotografowanie nie jest obligatoryjne, wyjazd można spokojnie potraktować jako wyjazd stricte turystyczny.

KOD WYJAZDU – DATA QBK20001 – 24.05 – 6.06.2020
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Lotnisko Narita
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Lotnisko Narita
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transport na miejscu
Przejazd SHINKANSEN’em Ubezpieczenie
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Opiekę przewodnika
CENA NIE ZAWIERA
Biletu lotniczego (ok. 2000zł)
Wyżywienia (ok. 2000zł)
Wejść do świątyń (ok. 300zł)

Dodatkowe informacje

TriptailorQBEK STUDIO
KrajJaponia
Rok2019
MiesiącCzerwiec, Maj
0

Dzień 0

Dzień przed wyprawą wsiadamy do samolotów, które zabiorą nas do Tokio.
1

Dzień 1

Tego dnia wylądujecie w Tokio ok. godziny 9 rano, więc do hotelu dotrzemy ok. godz. 13. Zostawimy bagaże i ruszymy na lunch, po którym wrócimy do hotelu i zameldujemy się w pokojach, weźmniemy prysznic i odpoczniemy. Ok. godziny 19 ruszymy w jedną z najnowocześniejszych części Tokio – dzielnicę SHINJUKU. Zaczniemy od tarasu widokowego, następnie zaprowadzimy Was do klimatycznej japońskiej IZAKAYA (rodzaj restauracji), gdzie zjemy pierwszą japońską kolację. Sfotografujemy zatłoczone ulice pełne kolorowych neonów i zobaczymy dworzec kolejowy o największej przepustowości na świecie. To będzie bardzo streetowy klimat na zdjęcia.
2

Dzień 2

Z hotelu przejedziemy do Shimbashi, czyli centrum biznesowego Tokio, nowoczesnej dzielnicy szklanych wieżowców. Zobaczymy Pałac Cesarza i Ginzę. Stamtąd koleją poruszającą się wąskimi wiaduktami (na wysokości kilku pięter) przemkniemy pomiędzy drapaczami chmur w stronę sztucznej wyspy Odaiby. Na wyspie zostaniemy do zachodu słońca z pięknym widokiem na miasto, wodę i słynny „rainbow bridge”. Jeśli starczy nam sił, to pospacerujemy i zjemy kolację w okolicach Yurakucho
3

Dzień 3

W tym dniu czeka nas całodniowa wycieczka do Kamakury. Jest to dawna stolica Japonii słynąca z posągu wielkiego Buddy i świątyni Kotoku-in. Oprócz świątyni, Kamakura to również wspaniałe czarne plaże, możliwość zwiedzenia jaskiń, i piękny zachód słońca z widokiem na górę Fuji. Kolacje zjemy w restauracji ze wspaniałym widokiem na wodę. 
4

Dzień 4

Po śniadaniu, które zjemy w okolicy hotelu, zabierzemy bagaże i ruszymy w stronę Takayamy. Jest to nieduża miejscowość z pięknie zachowanym starym miastem, w typowo japońskim stylu. Tego dnia odwiedzimy Hida Folk Village, czyli malowniczą, pięknie zachowaną wioskę. Takayama znana jest również z Hida Wagyu (pysznej Japońskiej wołowiny) i daje wiele możliwości degustacji.
5

Dzień 5

Rano wyruszymy w stronę Kamikochi gdzie zrobimy sobie kilkukilometrowy spacer między pięknymi górami. Jest to bardzo przyjazna trasa, bez stromych podejść, w większości idzie się po płaskim terenie. Będziemy mieli okazję podziwiać dziką przyrodę Japonii, która miejscami przypomina Kanadyjskie pejzaże. Przy odrobinie szczęścia spotkamy miejscowe małpy, a przy odrobinie nieszczęścia niedźwiedzie ;). 
6

Dzień 6

Po śniadaniu ruszymy w stronę Kyoto. Będziemy poruszali się m.in. Shinkansen’em (czyli super szybkim pociągiem osiągającym prędkość do 405km/h). Wieczorem zakwaterujemy się w Kyoto i udamy na wieczorny spacer po okolicy.
7

Dzień 7

Naszą przygodę w Kyoto zaczniemy od wizyty w bambusowym lesie. Następnie pojedziemy zwiedzać Gion i na zachód słońca ruszymy do Fushimi Inari. Jest to świątynia na górze Inari-san, do której prowadzi wyjątkowa droga pod tysiącami drewnianych czerwonych bram nazywanych Tori. Wieczór spędzimy w dzielnicy Gejsz. Nocne życie trwa tutaj do późna i warto zgubić się w gąszczu wąskich uliczek, po których przemykają miejscowe Gejesze.
8

Dzień 8

Po śniadaniu ruszymy w stronę pobliskiej miejscowości Nara. Jest to absolutnie magiczne miasto, które poza pięknymi świątyniami słynie z tego, że od lat opanowane jest przez daniele. Zwierzęta kręcą się wszędzie, chodzą po chodnikach, pasach dla pieszych i zaczepiają ludzi w nadziei na otrzymanie czegoś do jedzenia.W Nara zobaczymy jedną z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w Japonii – Todaiji, która jest jednym z największych drewnianych budynków na świecie.
9

Dzień 9

Ten intensywny dzień w Kyoto zaczniemy od odwiedzenia Kiyomizu-dera – starej drewnianej świątyni położonej w otoczeniu majestatycznych drzew. Dalej najlepiej zachowaną dzielnicą w Kyoto – Higashiyama przejdziemy do Gionu.  Następnie pojedziemy do Ginkaku-ji (srebrny pawilon) znanego z pięknego ogrodu w stylu Zen. Jeśli wystarczy czasu to opcjonalnie ścieżką filozofów przejdziemy do Nanzen-ji (klasztoru Zen). Dla tych, którzy będą jeszcze mieli siłę, na wieczór proponujemy Gion.
10

Dzień 10

Tego dnia odwiedzimy dwa zabytki wpisane na listę UNESCO. Pierwszy z nich to jeden z najstarszych zamków Japonii – Himeji. Jest to ogromna, wspaniale zachowana budowla górująca nad miastem Himeji. Następnie wyruszymy do Kinkakuji, świątyni w całości pokrytej złotem. Poza samą świątynią koniecznie musimy spędzić trochę czasu w przepięknym otaczającym ją ogrodzie. Wieczorem proponujemy spacer po niezwykle klimatycznej Pontocho.
11

Dzień 11

To będzie prawdopodobnie najbardziej czarodziejska doba wyjazdu. Z Kyoto udamy się do Koya-san – terenu leżącego między ośmioma górami. Dojazd tam nie jest łatwy, więc nie spotkamy wielu turystów. Samo miejsce natomiast uznawane jest za jedno z najważniejszych miejsc dla religii buddyjskiej w Japonii. Znajdziemy tutaj ogromną ilość świątyń. W Koya-san spędzimy noc w klasztorze razem z mnichami. Poczęstują nas posiłkami shōjin ryōri (wegetariańska kuchnia buddyjska) i zakwaterują w tradycyjnych pokojach klasztornych. Rano spędzimy pół godziny na wspólnej modlitwie w klasztorze. Tego dnia poczujemy prawdziwy buddyjski klimat Japonii.
12

Dzień 12

Po śniadaniu, udamy się na spacer po największym cmentarzu w Japonii. Cmentarz ma 11,5 hektara, znajduje się w lesie i ma absolutnie niepowtarzalny klimat. To świetna okazja na oryginalne zdjęcia z buddyjskimi mnichami przemykającymi między zabytkowymi, porośniętymi trawą i mchem, nagrobkami. Po zwiedzaniu cmentarza zjemy obiad i ruszymy w stronę Tokio. Po przyjeździe do Tokio i zameldowaniu w hotelu, ruszymy na pożegnalną kolację.
13

Dzień 13

Ostatni dzień w Tokio poświęcimy na zakupy lub kilka atrakcji, których nie widzieliśmy wcześniej. Sami zadecydujecie na co macie ochotę. Ponieważ to ostatni dzień, więc większość z Was będzie sobie już radziła z poruszaniem się samodzielnie. Proponowany przez nas program to przejazd z hotelu do Harajuku – dzielnicy młodzieży i mody, gdzie można spotkać wielu oryginalnie ubranych nastolatków i utonąć w sklepach. Stamtąd przespacerujemy się do świątyni ślubów – Meji Jingu. Bardzo łatwo trafić tu na atrakcyjny wizualnie ślub Japończyków. Tym akcentem zakończymy naszą wyprawę. Jeśli komuś będzie za mało pamiątek, to może we własnym zakresie podjechać na Asakusę.
14

Dzień 14

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na lotnisko i startujemy do Polski!

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz tutaj.

WYŻYWIENIE
Będziemy starali się jeść posiłki wspólnie ale nikogo do niczego nie zmuszamy. Wybierzemy dobre restauracje, bez przesadnie wysokich cen. Japonia ma tą wielką zaletę, że nawet danie kupione w sklepie i odgrzane w mikrofali może smakować świetnie, a co dopiero jedzenie serwowane w restauracjach. Orientacyjnie dzienne wyżywienie będzie kosztowało od 100zł. Chociaż jedzenie
jest jedną z większych atrakcji w Japonii i naszym zdaniem nie warto na nim przesadnie oszczędzać. W cenie 150-200zł za dzień można już trochę poszaleć.

OPIEKA

  • Jakub Cegielski z QBEK STUDIO – przewodnik i trener fotografii.

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • W Japonii nie ma zwyczaju zostawiania napiwków
  • Japonia to kultura, w której bardzo szanuje się komfort drugiej osoby, dlatego będziemy musieli nauczyć się kilku zasad jak np. zakaz rozmawiania przez telefon w środkach komunikacji miejskiej, itp… ale o tym na miejscu
  • W Japonii nie dostaniemy karty sim innej niż na abonament, dlatego jeśli ktoś chce mieć internet przez cały wyjazd to należy wypożyczyć modem na lotnisku
  • Generalnie panuje komfort termiczny temperatury w maju to średnio 18-28 st.C

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Większość uczestników naszych wypraw to początkujący fotografowie, którzy odbyli podstawowy kurs fotografii w QBEK STUDIO, ale nie tylko. Zdarzają się również osoby nie zainteresowane fotografią, które preferują intensywny wypoczynek, nastawiony na odkrywanie niesamowitych miejsc, w małej, zgranej grupie ludzi.

Z chętnymi wstajemy na wschód słońca, śpiochów do tego nie zmuszamy 🙂 Mimo napiętego programu staramy się dać każdemu komfort w postaci odpowiedniej ilości czasu na złapanie kadru lub spokojnie kontemplowanie w odwiedzanych miejscach. Przedział wiekowy uczestników jest bardzo szeroki. O ile w większości jeżdżą z nami osoby w wieku 30-50 lat, to na każdym wyjeździe mamy osoby zarówno młodsze, jak i starsze.

Recenzje wyjazdu

5.00 w oparciu o 1 opinia
Luty 6, 2019

Jestem mega zadowolona z wyjazdu. Zadbano o uczestników w 100% a nawet i bardziej. Ten wyjazd zapadnie w mojej pamięci na zawsze-dzięki

Zostaw opinię

Ocena