8 dni
Czas
7/10
Kondycja
do 3 osób
Grupa
Napięty
Program
Azja
Kontynent

Inne spojrzenie na IZRAEL. To będzie podróż szlakiem niekonwencjonalnym-niepielgrzymkowym. Będzie to półbackpackerska wyprawa! Naszym celem są pustkowia, spacery przez zaskakującą pustynię i oazę. Nie ominiemy miejsca, gdzie krzyżują się najważniejsze religie świata, czyli Jerozolima. „Zanurzymy się” w Morzu Martwym i Morzu Śródziemnym w Tel Avivie. W stolicy skosztujemy nocnego życia.

KOD WYJAZDU</span style=”color: #ff0000;”> – DATA SWP20001</span style=”color: #ff0000;”> – 18.06 – 25.06.2020
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Lotnisko Ben Gurion Tel Aviv
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Lotnisko Ben Gurion Tel Aviv
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transfer na miejscu
Warsztaty fotograficzne Częściowo wyżywienie
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Opiekę przewodnika
Ubezpieczenie Prezentacje podróżnicze
CENA NIE ZAWIERA
Biletu lotniczego do i z Tel Avivu Biletów wstępu (ok. 40 USD)
Wyżywienia

Dodatkowe informacje

TriptailorSZPILKI W PLECAKU
KrajIzrael
Rok2020
MiesiącCzerwiec
Zarezerwuj miejsce i

Jedź z nami1

Dzień 1

Ruszamy z Polski do Izraela! Z lotniska w Tel Avivie przetransportujemy się do Jerozolimy komunikacją publiczną. W hostelu zostawimy klamoty i przejdziemy się po okolicy, próbując zgłębić niezwykłość miasta na styku kultur. Wieczorem zaznamy nocnego życia w Yehuda Market!
2

Dzień 2

Ten dzień spędzimy na odkrywaniu zakamarków najbardziej niezwykłego miasta w Izraelu – Jerozolima. Tu można spędzić cały dzień i wcale się nie nudzić! Odwiedzimy miejsca z czterema religiami współżyjącymi na starym mieście: islamem, judaizmem, chrześcijaństwem i kościołem armeńskim. Zatrzymamy się m.in pod Bramą Jaffy i przy Bramie Damasceńskiej, pod Ścianą Płaczu, w Bazylice Grobu Świętego, przejdziemy przez Cytadelę, miniemy kilka stacji drogi krzyżowej i wiele innych. Zaprowadzę w najlepsze miejsce, gdzie można podziwiać stare miasto z góry i zaobserwować, jak w panoramie mieszają się meczety, synagogi i kościoły. Spróbujemy lokalnych wyrobów z ulicznych kramów. Nocleg w Hostelu.
3

Dzień 3

Wczesnym rankiem autem wyjeżdżamy w kierunku Morza Martwego. Przejdziemy przez oazę Ein Gedi mniej znanym szlakiem Arugot i kąpać się pod wodospadami i w naturalnych basenach (TO JEST RAKIETA! przeczytaj TUTAJ). Sprawdzimy także, czy można się utopić w Morzu Martwym. Jak się dobrze zepniemy to jeszcze coś opcjonalnego dodamy! Może Masada? Może rzeka Jordan? Na nocleg wracamy do Jerozolimy.
4

Dzień 4

Po śniadaniu pakujemy się i jedziemy na południe w stronę Pustyni Negew do Mitzpe Ramon. Po południu pójdziemy na punkt widokowy, gdzie rozciąga się niezwykła panorama na Negew. Wieczorem w naszym hostelu zrobimy sobie instaWykład i opowiem jak się przygotować do wyjścia na pustynię następnego dnia. Nocleg w Mitzpe Ramon.
5

Dzień 5

Zanim wstanie słońce ruszamy na eksplorację Pustyni Negew. Wchodząc w głąb makteszu będziemy Makteszu Ramon by obserwować, jak zmieniają się kolory skał i piasku. Jest to jedna z najbardziej spektakularnych formacji geologicznych na pustyni Negew w Izraelu. Nasz spacer w zależności od tempa, jakie sobie nadamy będzie trwał ok 6 godzin. Zobaczycie na własne oczy, że pustynia to nie tylko piasek, lecz skały, wzniesienia i różne formacje. Trzeba się przygotować na pustynną przygodę! Popołudnie mamy wolne, ale mogę umówić wyjazd do oazy na naturalne kąpiele na terenie makteszu lub zjazdy na linie na ścianach makteszu. Nocleg w hostelu w Mitzpe Ramon.
6

Dzień 6

Po śniadaniu jedziemy do Tel Avivu. Jeśli starczy sił po długiej podróży pójdziemy na plażę wymoczyć się w Morzu Śródziemnym! Nocleg w Tal Aviv.
7

Dzień 7

Tel Aviv jest drugim co do wielkości miastem w Izraelu z przebogatą historią i hipsterskimi knajpami. Możemy zobaczyć starą dzielnicę Jaffa, pójść na bazar Carmel na najlepszą chałwę i pyszne przystawki, przejść widowiskową promenadą albo zanurzyć zadek w ciepłej wodzie Morza Śródziemnego. Sami zdecydujemy na co mamy ochotę. Nocleg w Tel Aviv.

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz tutaj.

WYŻYWIENIE
Na trasie zapewniamy śniadanie w hostelach oraz w hotelu. Będziemy próbować lokalnych specjałów w tym streetfoodów. Wegetarianie będą mieli labę, mięsożercy także znajdą coś dla siebie. Na pustynnym obozie gotujemy sami wszystkie posiłki w kuchni polowej lub wieczorem urządzamy ognisko albo grill zaopatrując się w produkty w pobliskim supermarkecie. Jedzenie w Izraelu w restauracjach cenowo porównywalne jest do Zachodniej Europy.

OPIEKA

  • Ewa Chojnowska-Lesiak – autorka bloga „Szpilki w plecaku” i licencjonowany pilot oraz przewodnik.

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • Wyjazd odbywa się w okresie wysokich temperatur wynoszących często ponad 30 stopni.
  • Ze względu na wysokie temperatury należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie.
  • Poruszając się po mieście czy komunikacją miejską, będziemy napotykać osoby uzbrojone. Są to osoby najczęściej na służbie. Nie stanowią one zagrożenia dla turystów, wręcz przeciwnie, w ich towarzystwie można się czuć bardzo bezpiecznie.
  • Mieszkańcy Izraela są bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni do każdego. Normą jest pytanie czy czegoś nie potrzebujemy czy oferowanie transportu na trasach krajowych.
  • W miejscach kultu religijnego należy być stosownie ubranym

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Proponowana trasa wymaga od uczestnika pewnej sprawności fizycznej. Przemarsze z plecakiem, czasem ranne wstawanie wszystko po to, aby zobaczyć jak najwięcej to nasza codzienność. Zainteresowane osoby powinny być otwarte na przygody oraz niespodzianki, które dzieją się spontanicznie: jazda stopem, dodatkowe terenowe eskapady. Nie oznacza to jednak, że czeka nas maraton. Ta podróż to mieszanka przygody i niezłej zabawi na dachach najlepszych klubów w Tel Avivie.

Recenzje wyjazdu

Ten wyjazd nie ma jeszcze opinii.

Zostaw opinię

Ocena