11 dni
Czas
6/10
Kondycja
do 14 osób
Grupa
Zrelaksowany
Program
Azja
Kontynent

ZJEDZ PAN TARANTULĘ! Czyli przeżyj przygodę w egzotycznej Kambodży! Chwytaj plecak i leć z nami do Kambodży! Poznaj niesłychaną kulturę i inspirującą khmerską sztukę, dowiedz się więcej o burzliwej historii Kambodży i spróbuj jej ciekawej kuchni – może połasisz się na smażoną tarantulę? Zobacz na własne oczy 7 Cud Świata – nieprawdopodobny kompleks świątyń Angkor Wat i białe jak mąka plaże wyspy Koh Rong. Ale przede wszystkim odpocznij i przeżyj kambodżańską przygodę życia!

KOD WYJAZDU – DATA FCY20003 – 16.02-26.02.2020
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Bangkok
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Phnom Penh
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transfery na miejscu
Całodniowy rejs łodzią dookoła Koh Rong Sanloem Wycieczka przez dżunglę na drugi koniec wyspy Koh Rong Sanloem
Nurkowanie z rurką, łowienie ryb oraz oglądanie planktonu nocą na Koh Rong Sanloem Ubezpieczenie
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Opiekę przewodnika
Zwiedzanie i Smakowanie street food w Bangkoku Zwiedzanie i Kurs gotowania na wyspie Siem Reap
Całodniowy rejs łodzią dookoła Koh Rong Sanloem Zwiedzanie Angkor Wat
Zwiedzanie Phnom Penh Kolacja pożegnalna i smażone tarantule
Prezent powitalny od FOODKRYWCY & friends Śniadania
CENA NIE ZAWIERA
Dojazdu na miejsce rozpoczęcia i zakończenia imprezy
Biletów na dodatkowe atrakcje

Dodatkowe informacje

TriptailorFOODKRYWCY & friends
Rok2020
MiesiącLuty
1
Poznajcie zwariowaną stolicę Tajlandii, pełną smaków, zapachów i dobrej zabawy! Oddamy się̨ szaleństwom nocy i spróbujemy obłędnych koktajli w klimatycznym rooftop barze, szałowi zakupów i jedzenia na nocnym targu albo kontemplacji magicznych świątyń Bangkoku. A na koniec zajmiemy prycze w pociągu i ruszymy się w leniwą podróż do Kambodży!
2-4

Dzień 2-4

Odkryjemy jedno z najbardziej nieziemskich miejsc na Ziemi: najpiękniejszy, najbardziej spektakularny i największy na świecie starożytny kompleks buddyjskich świątyń, który kiedyś był potężnym megamiastem, a dziś walczy o życie z dziką dżunglą. Wybierzemy się też na zakupy na lokalnym targu i kurs khmerskiego gotowania, a potem spędzimy słoneczne godziny przy orzeźwiającym basenie – jak urlop, to urlop!
5-9

Dzień 5-9

Opalenizna sama się nie zrobi! Dlatego spakujemy manatki i ruszymy na rajskie, tropikalne południe: na najładniejszą i najbardziej uroczą wyspę Kambodży Koh Rong, gdzie zapomnijcie o całym świecie. Poznacie tu jeszcze więcej khmerskich smaków, wybierzecie się na wycieczkę do dżungli, na nurkowanie z rurką i na ryby z tubylcami. A przede wszystkim spędzicie długie godziny, leżąc brzuchem do góry na gorącym, bielutkim piasku. Będzie FUN!
10-11

Dzień 10-11

Poznajcie kambodżańską stolicę! Kolonialna zabudowa, niezliczone bazary, promenady, świątynie i muzea, a do tego majestatyczny Pałac Królewski i pyszna, khmerska kolacja, podczas której… zaserwujemy Wam smażone tarantule! Jak się żegnać z urlopem, to z przytupem.

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz Kambodża.

WYŻYWIENIE
W cenie wyjazdu zawarte są śniadania (10) oraz obiady (1) przygotowane własnoręcznie podczas lekcji gotowania. Poza tym posiłki jadamy zwykle razem: każdy zamawia z karty to, na co ma ochotę i płaci za siebie przy podziale rachunku. Jedzenie – zwłaszcza uliczne – jest w Azji bardzo tanie i sycący posiłek można mieć już za 10-15 zł. Ceny na wyspach są trochę wyższe i na posiłek należy założyć ok 15-20 zł.

OPIEKA

  • Grzesiu Lipski. Obywatel świata-w podróży, odkąd pamięta. 7 szczęśliwych lat krążył po planecie na pokładzie statków, rok spędził za barem na plaży w Brazylii, kilka lat w Irlandii i tak dalej… Autor powieści „Miasto z morza mrocznych wrażeń”. Latem lokalny przewodnik zakochany w Trójmieście. Zimą Foodkrywca zakochany w Azji. Więcej: www.guide3city.pl

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • Miejsce rozpoczęcia imprezy to Bangkok, a zakończenia: Phnom Penh. Rekomendujemy dwie opcje dojazdu/powrotu: jeden bilet na loty Warszawa-Bangkok + Phnom Penh-Warszawa (przylot do Bangkoku przed południem, wylot z Phnom Penh przed południem) lub jeden bilet na lot Warszawa-Bangkok-Warszawa (przylot do Bangkoku przed południem) + niezależny bilet na lot Phnom Penh-Bangkok (wylot z Phnom Penh dopasowany do godziny wylotu powrotnego z Bangkoku). Wylot z Warszawy: 15.02.2020. Wylot z Phnom Penh lub Bangkoku: 26.02.2020
  • Kambodża to kraj buddyjski: otwarty, pogodny i tolerancyjny.
  • W świątyniach należy okazywać szacunek modlącym się wiernym i posągom/wizerunkom buddy – nie należy wskazywać na nie palcem, należy mieć zakryte kolana i ramiona.
  • Kantory (najwygodniej zabrać USD lub EUR) oraz bankomaty (za opłatę obowiązuje prowizja ok. 30 zł + ew. opłaty narzucane przez Wasz bank) są łatwo dostępne (z wyjątkiem wyspy Koh Rong Salmoen, gdzie nie ma bankomatu)
  • Klimat jest ciepły i wilgotny, zalecane są więc lekkie i przewiewne ubrania.
  • Lekcje gotowania nie wymagają doświadczenia/wiedzy

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Dla każdego kto chce poznać Daleki Wschód i posmakować Orientu. Dla smakoszy, dla ciekawych świata, dla każdego, kto chce się oderwać od codzienności, poczuć magię przygody i buddyzmu. Dla fanów tropików, morza i ciepłego piasku. Dla osób, które chcą poczuć się wolne i odkryć lokalne zakamarki. Dla tych, którzy z plecakiem chcą przeżyć przygodę swojego życia i zapomnieć o wszelkich troskach i problemach. Ważny jest otwarty umysł, uśmiech na twarzy i gotowość na reset głowy i organizmu!

Recenzje wyjazdu

Ten wyjazd nie ma jeszcze opinii.

Zostaw opinię

Ocena