7 dni
Czas
6/10
Kondycja
do 12 osób
Grupa
Dynamiczny
Program
Europa
Kontynent

Bierz plecak i jedź z nami w totalnie wyjątkową podróż po Abchazji – tropikalnym skansenie dawnego ZSRR! Spróbuj niepowtarzalnego abchaskiego wina, lokalnych chaczapuri i soczystej, grillowanej baraniny. Zobacz najpiękniejszą część Kaukazu, zwaną niegdyś „Gruzińką Riwierą, w której panuje subtropikalnym klimatem, a roślinność jest tak bujna, że głowa mała. I wreszcie zejdź z nami z utartego szlaku, odpocznij na puściutkich plażach i odkryj dzikie skarby Zachodniego Kaukazu!

Koniecznie przeczytaj artykuł o tym wspaniałym kierunku, napisany przez pilota tej wycieczki tutaj.

KOD WYJAZDU – DATA FCY19009 – 18-24.05.2019
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA Lotnisko Chopin Warszawa
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA Lotnisko Chopin Warszawa
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie Transport na miejscu
Częściowo wyżywienie Atrakcje zgodnie z programem
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Ubezpieczenie
Opiekę przewodnika
CENA NIE ZAWIERA
Biletu lotniczego Polska – Abchazja (ok. 1500zł) Wycieczek fakultatywnych

Dodatkowe informacje

TriptailorFOODKRYWCY
KrajGruzja
Rok2019
MiesiącMaj, Wrzesień
1

Dzień 1

Przelot do Soczi, przekroczenie granicy lądowej z Abchazją i transfer do Gagry.

2

Dzień 2

Po śniadaniu czas na eksplorację okolicy i podziwiani pięknych widoków! Odpoczniemy na szerokiej kamienistej plaży, zrobimy zdjęcia budynkom widmo, cichym świadkom komunizmu, odwiedzimy nadmorski park, zajrzymy na lokalny targ, gdzie spróbujecie wina z beczki, a dzień zakończymy w ponad stuletniej, najsłynniejszej restauracji Abchazji – Gagripsh: prędzej zabraknie nam tu siły niż pysznego jedzeni i wina!
3

Dzień 3

Z samego rana ruszymy autem 4×4 na całodzienną wycieczkę nad górskiej jezioro, gdzie przed wojną pomieszkiwał i wypoczywał Stalin. To wyjątkowy region, który jest częścią ekoregionu lasów liściastych o dużej koncentracji wiecznie zielonych drzew bukszpanowych. W drodze powrotnej zanurzymy się w dzikie rejony Kaukazu i odkryjemy przepiękny wodospad schowany w centrum gęstego lasu. Po całym dniu atrakcji będziemy spać jak zabici!
4

Dzień 4

Wcześnie rano udamy się lokalną marszrutką do stolicy Abchazji. Wyrobimy wizy i ruszymy odkrywać miasto. Wśród piniowych drzew, palm i wawrzynów zobaczymy, jak mieszkańcy grają w domino. Odwiedzimy nadmorski park, ruiny parlamentu oraz przepiękną promenadę, z której słynie miasto, a wieczorem obejrzymy zachód słońca przy lampce lokalnego wina.
5 - 6

Dzień 5-6

Po śniadaniu udamy się do Nowego Afonu, gdzie zwiedzimy Jaskinię Nowoafońską, twierdzę Anakopia i monastyr. Odpoczniemy w promieniach słońca i nad ciepłym morzem, a wieczorem pójdziemy na Abchaską ucztę – zjemy obłędne lobio, chaczapuri i wiele dań mięsnych przyprawionych sosem adżarskim. Mówią, że kuchnia Abchaska jest powodem długowieczności Abchazów – przekonacie się sami?
7

Dzień 7

Dziś z łezką w oku pomachamy Wam na do widzenia – fajnie było przeżyć z Wami Abchazką przygodę! Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na lotnisko do Soczi i startujemy do Polski!

ORGANIZACJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wszystkie regulacje prawne i formalne znajdziesz tutaj.

BEZPIECZEŃSTWO / SZCZEPIENIA / WIZY / WAŻNOŚĆ PASZPORTU
Przed decyzją o wyjeździe, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa, które znajdziesz tutaj.

WYŻYWIENIE
Będziemy starali się jeść posiłki wspólnie, ale nikogo do niczego nie zmuszamy. Wybierzemy dobre restauracje, bez przesadnie wysokich cen. Abchazja jest tania i można porządnie się najeść już za 15 – 30 PLN. W cenie są wszystkie śniadania oraz kilka degustacji jedzenia. Przede wszystkim będziemy jeść dużo i różnorodnie. Nie zabraknie pysznego lokalnego wina.

OPIEKA

  • Wojciech Jurojć z FOODKRYWCY – nomad, który odwiedził 40 krajów, a 3 lata mieszkał w Azji, poznając jej kultury. Uzależniony od adrenaliny miłośnik Bieszczad i Himalajów. Ostatnio zdobył Mt. Kenya i chodził po dzikich górach północnego Iranu. Autor książki „Spotkania w Azji”, pełnej inspirujących historii ludzi spotkanych na Dalekim Wschodzie.

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • Kantory (najwygodniej zabrać USD lub EUR) oraz bankomaty są łatwo dostępne.
  • Wietnam jest rozciągnięty równoleżnikowo, więc klimat jest zróżnicowany. W Hanoi może być rześko (lekka kurtka/bluza może się przydać), w Hoi An cieplej i lekko deszczowo, a na wybrzeżu i w Ho Chi Minh gorąco i duszno.
  • Kantory (najwygodniej zabrać USD lub EUR) oraz bankomaty (za opłatę obowiązuje prowizja ok. 30 zł + ew. opłaty narzucane przez Wasz bank) są łatwo dostępne (z wyjątkiem wyspy Koh Mak, gdzie nie ma bankomatu)..
  • Lekcje gotowania nie wymagają doświadczenia/wiedzy.
  • Lekcje gotowania nie wymagają doświadczenia/wiedzy.

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

Dla każdego kto chce poznać nieodkrytą Azję, posmakować Orientu i zejść z utartego szlaku. Dla smakoszy, dla ciekawych świata, dla każdego, kto chce się oderwać od codzienności i poczuć magię Kaukazu. Dla fanów tropików, morza i pięknych gór. Wiek nie ma znaczenia: ważny jest otwarty umysł i uśmiech na twarzy. Mimo napiętego programu staramy się dać każdemu komfort w postaci odpowiedniej ilości czasu na złapanie kadru lub spokojnie kontemplowanie w odwiedzanych miejscach. Przedział wiekowy uczestników jest bardzo szeroki.
Nasze podróże planujemy tak, by każdy się podczas nich odnalazł i czuł OK. Podobno jesteśmy fajnymi ludźmi, więc wierz nam: od pierwszej chwili wakacji poczujesz się, jakbyś podróżował ze swoją paczką ;). Wierzymy w to, że uśmiech przyciąga uśmiech, a jeden podróżniczo zakręcony umysł – kolejny, dlatego na naszej wyprawie poznasz innych zapaleńców, podróżników i głodomorów, którzy czerpią mnóstwo radości ze smakowania świata i nadają na tych samych falach, co Ty. Zupełnie nie ma więc znaczenia, czy jedziesz z kimś czy sam. Nasza już w tym głowa, żeby to były wakacje Twojego życia!

Recenzje wyjazdu

Ten wyjazd nie ma jeszcze opinii.

Zostaw opinię

Ocena